Karton Kolinin Faydaları Ve Diğer Özellikleri

Renkli Baskılı Karton Koli
Mayıs 11, 2020
Karton Koliler Nasıl Yapılır?
Mayıs 11, 2020


Karton koliler ve kaplar kullanmanın birçok avantajı vardır. Geri dönüştürülebilir; ucuz ve hafiftir; dayanıklı ve çok yönlüdür; malları göndermenin ve nakliye sırasında onları korumanın güvenilir bir yoludur; metin ve grafikleri basmak için ideal bir yüzeye sahiptir.

Ancak, oluklu kutular için olumsuz taraflar vardır. Bu kaplar daha ağır eşyalar göndermek için kullanılamaz ve tıbbi malzemeler ve hastane yiyecek depolaması gibi sağlık sorunlarının önemli olduğu bazı endüstrilerde, böcek istilasından kaynaklanan kirlenme korkusu ve sıvı emme gibi etkenler karton kolilerin kullanımını engeller.

Bakım, Güvenlik ve Uygunluk Standartları
Oluklu kapların kuru tutulması, nem bu temel özelliklere zarar verdiği için güçlerini ve dayanıklılıklarını korumak için nemden uzak tutmak esastır. Aynı zamanda, tanecik boyunca bölünmesi daha kolay olan odun gibi, suntadan oluklu kutular, yönelimli ya da anizotropiktir (plastik şekil vermede malzeme özelliklerinin yöne bağımlı olması). Amaçlanan anizotropisi veya yönlülüğü ile tutarlı olmayan bir şekilde kullanılırsa istenilen şekilde kullanılamayabilirler.

Karton koli imalatında kullanılan oluklu mukavvanın belli standartları vardır. Bu standartlar, oluklu kartonların özelliklerini ve yırtılma direnci, ağırlık limitleri ve kırılma dayanımı gibi bunlardan yapılan ürünleri değerlendirirken, sunta ve kutu yapımı ve nakliye ve saklama kolilerinin güvenli bir şekilde kapatılması için endüstri standartlarının belirlediği değerler kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonDetaylı Bilgi İçin Arayınız
Mesaj Gönder
Merhaba , Sizlere Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?