Karton Koli Baskısında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koli İmalatında Mukavva Özellikleri Ve Kavramları
Mayıs 11, 2020
Karton Kutu Ambalajı
Mayıs 11, 2020

erzurum karton koli

Karton Koli Baskısında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karton Koli müşterileri sık sık “Büyük alanlı baskı istemeyin” veya “Büyük alan baskısı yapamıyorum” mesajlarını duyabilirler. Neden?

İlk olarak, geniş alanlı baskı, üretim maliyetlerini artıracaktır. Doğrudan baskı maliyetlerini artıran baskı plakası ve mürekkep miktarı artacaktır. İkincisi, hurda oranı artacak, dolaylı olarak buda maliyetleri artıracaktır.

İkincisi, karton için gereklilikler nispeten yüksektir ve karton fabrikasının hammadde seviyesi farklıdır; bu, kartonun geçmesine, sertleşmesine yada yumuşamasına sebep olur; bu, kartonun baskısı kalitesini etkiler.

Duruma göre daha kaliteli bir karton seçebilir miyiz?

Karton hava ve nemden etkilenir, tutkal miktarı az ya da çok olur, kartonun düzensizliği olur ve düzensizlik hafifçe görünür ve karton fabrikası iade edilemez.

Geniş bir alana baskı yapmanın bir yolu yoksa?

Karton koli üretimine doğrudan müdahale edebilecek bir karton hattına sahip bir karton fabrikası seçmek iyi bir yoludur. Elbette, böyle bir birimin bağlayıcı bir zorunluluğu vardır. Burada üretici sadece mürekkep baskısını seçebilir, çünkü mürekkep baskısı önce deseni bir kağıda yazdırmak ve kağıdı oluklu yüzeye koymak, böylece oluklu kağıdın baskı üzerindeki etkisinden kaçınır. Tabii ki bu karton kolinin fiyatını artacaktır.

Baskı doğrudan Karton koli üzerine yapılamaz mı?

Evet sizin için doğrudan karton üzerine renkli renksiz baskılı koliler üretebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonDetaylı Bilgi İçin Arayınız
Mesaj Gönder
Merhaba , Sizlere Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?